Sazlıca Koyuu
Sazlıca Koyuu
Yeni Foça'yı Keşfet
2021-08-04
0 Yorum
591 Görüntülenme

Sazlıca Koyu Manzarası

Eski Foça ile Yeni Foça arasında yer alan ve her iki tarafa da 15 dk’lık kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Sazlıca Koyu yazları hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte tercih edilen doğal güzelliklerinden biridir.

Şehrin karmaşasından uzak dinlenip kendinizi yenilenmiş hissetmek isteyenlerin durak noktasıdır. Çok bilinmeyen bir bölgede yer alan bozulmamış doğası ve muhteşem denizi ile göz kamaştıran Sazlıca Koyu’nu özel bir işletme yürütmektedir. İşletme duş yerleri, tuvalet, soyunma kabini ve restoran gibi hizmetleri sunmaktadır. Oldukça büyük bir işletme olmasının yanı sıra birbirinden farklı etkinliklere de burada dahil olabilirsiniz. Foça'da gezilecek yerler arasında mutlaka bulunması gereken yerlerden olan Sazlıca Koyu, böyle bir tatil beldesi için çok net bir şekilde tercih edilecek bölgelerinden biri olarak ifade edilmektedir. Denizi oldukça iyi olan koyda aynı zamanda çeşitli balık ve benzeri canlıları görmeniz de mümkündür. 

Hem muhteşem bir manzara hem de bir o kadar güzel bir deniz arayışı içerisindeyseniz eğer bu bölgeyi ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Deniz dibinin taşlı olması sebebiyle gidecek olanların deniz ayakkabılarını da yanlarında götürmeleri önerilmektedir. Ulaşım açısından sık tercih edilen toplu taşıma Sazlıca Koyu’nda bulunmamaktadır bu nedenle 30-40 TL arasında değişen fiyatlarla taksilerle ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Sazlıca Koyu'na giriş ücreti ise 10 TL olup kamp yapmak isteyen tatilcilerden ise giriş ücreti olarak 25 TL alınmaktadır. Foça’da deniz ile doğanın mükemmel bir ahenk içinde bulunduğu yerlerden biri olan Sazlıca Koyu gezilecek yerler arasındadır.

Yorum Yap

Hızlıca yorum yazabilirsiniz.

Subscribe

& receive free premium gifts